DATASVIT або Інтернет в Хмельницькому

З цього починається Глобальна Павутина– Татку, а DATASVIT існує?
– Ні синку, це фантастика.

Кілька років назад в хмельницькому було 3ри основних провайдери:

Relcom

Інфоком

Ukrtelecom

Вони надавали dial-up доступ до Інтернету, або доступ по виділених лініях. Потім з’явився Інтернет по кабельному від Мікросистеми, радіо Інтернет від Relcom (я якраз там працював) і 2ві домашні мережі:

Infodom (від Інфоком)

X-city (орендували канал в Relcom)

А я все юзав dial-up (правда безлімітний і халявний). На те було кілька причин:

– Тягнути виділену лінію коштувало 1000 грн. + висока абонентська плата. Я не мав стільки бабла.

– Домашні мережі розвивалися дуже повільно, підключали в основному великі багатоповерхівки. До X-city мій будинок підключили тільки минулої зими, а до Infodom весною.

– В Укртелекому не було вільних портів щоб підключити ADSL. Ну і саме обладнання коштувало в районі 500 грн.

– З даху мого будинку не було видно Relcom’івську антену. А в для нормальної роботи радіо Інтернету потрібна пряма видимість і відсутність будь-яких завад.

Потім я поїхав в Львів, завіз туди комп’ютер і питання Інтернету в Хмельницькому перестало мене хвилювати. Не хвилювало аж до минулої осені, коли я купив ноутбук.

Тоді я приїхав додому на 2ва тижні з метою відпочити від гуртожитку і трохи попрацювати. Подзвонив на стару роботу (Relcom) і поцікавився станом справ з Інтернетом у місті. Виявилося, що:

– Послугу callback жоден провайдер так і не підтримує.

– Кабельний Інтернет від Мікросистеми тепер називається DATASVIT.

– Дуже гарна швидкість в ОГО від Укртелеком.

– З’явився ще один dial-up провайдер – Мітел.

Інтернет мені треба було вже, то ж вирішив працювати через Укртелекомівський dial-up (перевагою була відсутність плати за телефон). Підключився, замовив місяць безлімітного Інтернету, попрацював тиждень… Страшно згадувати, що це було за бл**во. Моя телефонна лінія йде через страру, декадно-крокову АТС. На ноуті вбудований win модем. Зв’язок рвало кілька разів на хвилину, купа битих пакетів, одним словом ЖАХ.

Пішов в Укртелеком, підключатись до ОГО – немає вільних портів. Почав обдзвонювати домашні мережі. Виявилося, що мій будинок саме підключають до DATASVIT – подав заявку, сказали чекати місяць. Я тим часом знову поїхав в Львів. Через місяць приїхав на вихідні і подзвонив знову – сказали, що в них якісь труднощі, потрібно зачекати ще місяць. Так продовжувалось десь до травня, потім я подзвонив і попросив вилучити заявку. На той час в мене був 3G Інтернет від people.net і GPRS Інтернет – від МТС.

Ситуація змінилася, 4ри тижні тому, коли я знову приїхав в Хмельницький – нормально people.net працював тільки на балконі… Виявилося, що вибір провайдерів тепер суттєво збільшився. Мій будинок підключений до DATASVIT, X-city, Infocom, AirBytes (новий провайдер). Але тільки DATASVIT веде кабель через короб, всі ж інші просто кидають його з даху і заводять через балкон :). Саме через це я зупинився на DATASVIT і поновив заявку.

В понеділок подзвонив до них нагадати, що мене й досі не підключили. Відповіли – зараз немає вільних свічів, а нові привезуть невідомо коли :). Подзвонив директору, поспілкувався… Вранці наступного дня мене вже підключали ))). До речі в DATASVIT прикольні тарифні плани:

– 256/128 – 85 грн.

– 512/256 – 100 грн.

– 1024/512 – 150 грн.

– 2048/1024 – 200 грн.

Взяв, для проби, 512, потім перейду на 1024, або на 2048.

Та це ще не все. Вчора хлопці закінчили ремонт кухні/коридора. Ми це діло відсвяткували і мені було не до Інтернету :).

Сьогодні зранку підключив кабель, подзвонив адмінам, попросив, щоб активували аккаунт і поліз в нет. Крім сайтів Google і Yandex нічого не працювало… Хоча ping йшов.

Знову подзвонив адмінам – сказали, що потрібно вимикати firewall. Трохи поговорили на цю тему. Адмін сказав, що “Якщо в системі є антивірус, то firewall не потрібен” :))) і що з мене не йдуть пакети… Тобто проблема на моїй стороні.

Сів розбиратися. Трохи поцикався в налаштуваннях мережевого з’єднання, спробував відключити PPoE – не допомогло. Поліз в налаштування мережевої карти. В параметрах побачив, що в мене відключений “802.1p QoS”. Підключив. Перезапустив мережу. Все запрацювало!

УРА! Оце я розумію Інтернет (з великої букви). В порівнянні з people.net все літає!

UPD. З Нового Року у Датасвіту нові тарифні плани. наприклад в мене зараз 1,5 Мбіт за 100 грн. в місяць. А вночі швидкість закачки збільшується удвічі!

2 thoughts on “DATASVIT або Інтернет в Хмельницькому

  1. та невже всі кидають кабель через балкон і лише датасвіт через короб.,?? розсмішив, зараз усі мережі кидають через короб))) як ти кажеш. що до тарифів наприклад я підключив Airbites так там хто підключився на тариф більше 1 мегабіту швидкість скачування в UA-IX становить від 16 до 100 Мегабіт, в мене наприклад при скачуванні якогось фільму чи любої інфи швидкість майже 30 мегабіт, і за все це я даю всього навсього 99грн.

    • які ж це усі? аірбайтс бачив веде по під`їзду через телефонну шахту (це не короб). інфоком кидає як і кидав.
      ну і UA-IX це звісно добре, але вже давно не актуально.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *