Проапгрейдився до Intel Pentium 4 2.8G :)

intel pentium4 inside

Так як ноут пішов в ремонт, то довелося перебратися на десктопний комп. Тут в принципі все залізо більш-менш нормальне (як для роботи) крім проца – Celeron 2.0 GHz. А мамка здатна витримати і P4 3.02 GHz HT.

То ж у четвер я пройшовся по основним точкам Хмельницького і позалишав свої координати. Вчора подзвонили і сказали, що є P4 2.4 GHz за 30$, а як для своїх (є знайомі) готові віддати за 25$. Ну, я відповів, що подумаю і поліз на ebay дивитися чи не зажирно це для такого проца. Виявилося, що ціна якраз нормальна (а з ebay ще б за доставку довелося б платити).

Але вже якщо міняти, то хотілося б чогось більш потужного. Ну хоча б P4 2.8G. Поліз на auction.ua і знайшов ось цей лот! Тада-м! Pentium 4 2.80 GHz/512/533 за 30$ у Хмельницькому (!).

Пробив телефон продавця, зателефонував, домовилися про час і ось результат:

Pentium 4 2.80 GHz/512/533

Система стала бігати відчутно швидше. За різними тестами приріст складає від 30 до 100%!

Доречі проц на мамку став не без приколів – не хотів запускатися. Спочатку подумали на BIOS. Поставили старий проц, зайшли на сайт GIGABYTE і ніфіга – на мамці прошита остання доступна версія. Та й версія BIOS 2003-го року, а проц здається ще 2001-го, чи 2002-го. По логіці мав би робити… Скачали мануал, читаємо. Виявляється:

Через обмеження, що накладає архітектура набору мікросхем Intel 845PE/GE/GV, модулі пам’яті DDR 333 підтримуються тільки в системах на базі процесора Pentium 4 з частотою системної шини 533 МГц. З процесорами Pentium 4 з частотою системної шини 400 можна використовувати тільки модулі пам’яті DDR 266.

На мамці джамперів, які перемикаються FSB нема. То ж просто витягнули обидві планки пам’яті (в мене дві по 512, причому одна 333, а друга 400) і спробували запустити з одною. З одною стартанув нормально. Після більш уважного читання мануалу запрацював з двома.

Отже, маю P4 2.8G замість Celeron 2.0 GHz, FSB 533 Мгц замість 400 МГц, і 1 Gb пам’яті, яка працює вже як DDR 333, а не DDR 266.

Ну хіба шкода віддати за таке 30 баксів :)? Сиджу зараз “довольный как слон” :))).

9 thoughts on “Проапгрейдився до Intel Pentium 4 2.8G :)

 1. Я також апгрейданувся 8)
  P5K-SE -> GA-EP45-DS3L
  2Gb DDR800->4Gb DDR1066
  Geforce6200->Radeon2600XT
  Довольний як слон ®stfalcon 8)

  • Вітаю! А я от не можу визначитись, чи то купити холодильник і пральну машину, чи ноут Dell Latitude 6400, чи нормальний потужний комп серверної конфігурації… А може повернутися на фріланс, добре попрацювати і купити все зразу :).

 2. Вітаю! 25 баксів – непоганий варіант, а то навіть і чудовий! Я свого часу зі свого першого “Целерону” (правда в мене був “D”) апргрейднувся разом з материнкою до 2-ядерного з новим сокетом (775): я тоді дуже хотів знайти прийнятий “пентіум” на 478 сокет, але тоді за таке драли неприйнятні гроші, тому… 🙂 А оце пару тижнів тому не втримався, і знову апргрейднув материнку, але вже під нову (відносно) пам’ять і нове відео – тобто DDR2 і PCI-E – тепер у мене той самий процесор, зате 4 гігабайти оперативки (то й що що у вінді усього 3.25). А ще не втримався, і “досипав” новеньке дешевеньке відео – ATI 4670 – зате тепер можу грати в _усі_ сучасні ігри! 🙂

  ЗИ: дуже боявся “переїзду на нове залізо” – Подарунок он у своєму блозі якісь страхіття змальовує, але у мене усе знову пройшло “поставив нове, запустив, прямо з дисків доставив нові драйвери – і все працює” – аж нудно трохи… 🙂

  Стосовно “чи купити?” – купуй пральну машину! Так само на тижні “апгрейднувся у питанні побуту” – скажу чесно, цей “гаджет” просто незамінний, особливо у випадку фрілансу: економиться така купа часу і зусиль, що витрати окупляться максимум за півроку – а якщо ще й є вдома інші мешканці, не кажучи вже про дітей – то просто буквально за місяць. Сам маю “дівайс” усього тиждень – але вже не уявляю собі, як я раніше без нього, без пральної машини, жив. Тобто уявляю, але це якийсь такий жах, що тепер згадувати страшно. 🙂 Дуже рекомендую!

  Не по темі: я, мабуть, щось пропустив, але чи справді був сенс апгрейдитися з ASUS P5K-SE на Gigabyte GA-EP45-DS3L і з DDR2 800 на DDR2 1066? Про 2 гіги та 4 гіги – нема питань! А от у іншому – є вагомий виграш чи просто трапився підходящий випадок?

  • Дякую. І тебе теж вітаю! В мене якось не виходить проапгрейдити зразу кілька речей. Все йде поступово – спочатку мамка, потім проц, пам’ять, відео. Потім раз і розумієш, що є вже два компи – один старий і один новий. Правда зараз такий номер боюсь не пройде… От якби був Socket A :).

   Не по темі: сумніваюся, що Подарунок прочитає твій коммент. Може напряму його спитай ;).

   • Як то не прочитаю? 8)
    Щодо апгрейду – є ефект! 45 чіпсет тримає оверклокерьку пам’ять + 16 гіг оперативки, 4гіга – то лише перший етап.
    Із плюсів – більша кількість портів USB(реально не вистачало), більша кількість SATA портів (6 хардів треба до чогось чіпляти 8)), наявність пари чотириконтактних роз’єми для вентиляторів корпуса.

 3. А я вирішив, що апгрейдом більше не займатись. Краще продати старий комп й купити щось з наступного покоління. Авжеж так піде більше коштів, проте часові проміжки роботи компу складуть десь 3-4 роки. Наприклад, старий комп у мене пропрацював 4 роки й став морально застарілим, я його продав за 1200 грн разом з монітором й придбав новий разом з монітором доклавши 3000 грн. А брав я старий за 3200 разом з моніком плюс проапгрейдив його ще десь на 2000 грн – в сумі 5200. Різниця склала 1000 грн.

  Так що як на мене краще продавати старий повністю й брати новий.

  • Все відносно :). Я порахував, що новий потужний комп обійдеться в 1700-1800$. Такий грошей зараз не маю, а працювати на чомусь треба. Тому й вирішив апгрейднути проц – “дешево и сердито” ;).

  • правильний апгрейд – штука вигідна… А продажа компа старого за мізерну суму – це неправильно. КОмп такий як правило погано працює далі і більше у Вас дана особа нічого не придбає

 4. А чого б це він “погано працював і далі”, якщо він і до того працював гарно – просто трохи не відповідав новим вимогам або ж навіть просто захотілося чогось новенького – хіба з-за цього “старе” стало “поганим”?

  Я своє старе залізо – в мене виходить повний комплект окрім центрального процесора – планую використати у якості домашнього медіацентру: спробую скласти “компактний кубік з можливістю доступу до медійних функцій без будь-якого знання про компьютери” – відвезу батькам на село і заллю туди відеотеку їм цікаву, а потім буду просто поповнювати – така в мене от задумка є. А продавати не хочу – я з цього більше клопоту отримаю, ніж тих грошей, що за нього зараз можна виручити: маю вже досвід – мені воно видається того не варте. 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *