1 000 000-й відвідувач на wallpaper.in.ua

wallpaper-logoА в мене свято %)! На wallpaper.in.ua вчора, біля 6-ї години вечора, був мільйонний відвідувач (по статистиці Bigmir.Net).

Святкувати я буду зранку, а зараз хочу трохи розповісти про історію сайту.

Власну колекцію картинок я почав збирати ще стажируючись на 2СТ (в мене навіть комп’ютера тоді не було). Поступово колекція росла і згодом в ній була створена окрема категорія – wallpapers. Юзалось все суто локально.

Так було до грудня 2005 року. В той час я працював програмістом на web-студії Комплекс. І був в них сайт wallpaper.com.ua з відвідуваністю близько 1 000 хостів на добу. Якось на студії пропав Інтернет. Не було його десь три дні. Роботи як такої не було, то ж я вирішив переробити wallpaper.com.ua і викласти там свою колекцію шпалер. Намалював дизайн, зверстав його, написав простий скрипт галереї, зібрав це все до купи – на все про все пішло близько тижня. Ось так це приблизно виглядало:

wallpapercomua

Сайт було оптимізовано для пошукових систем по запиту wallpaper. Через деякий час він виліз на перше місце в Яндексі посунувши таких монстрів як wallpaper.ru (з 1-го на 2-ге місце) і mota.ru (з 2-го на 3-є місце). Потім пішов непоганий трафік з пошуку картинок в google. Відвідуваність сягала близько 3 500 – 4 000 хостів на добу. Сайт почав приносити непогані (як на мене) гроші. Я ж з цього всього нічого не отримував.

Саме тоді мені прийшла в голову ідея зробити власний шпалерний сайт, розкрутити його і самому отримувати прибуток. Шпалери ж все одно мої :).

Так 14-го серпня 2006-го був куплений домен wallpaper.in.ua і розпочалася робота над сайтом. Спочатку я перебрав усі шпалери і трохи поповнив колекцію. Потім намалював і зверстав наступний дизайн:

wallpaper_old_page

Як бачите повна протилежність попередньому :).

Вечорами, після навчання і роботи, я писав новий двіжок. Всі шпалери (шляхи) зберігалися в БД, усі thumbnail’и генерувалися скриптом, на всі шпалери накладався wattermark з урлом сайту. Перша версія wallpaper.in.ua була запущена 16-го жовтня 2006-го року, на окремому VDS від RuWeb. Через місяць після запуску відвідуваність сягала 100 – 200 хостів на день. І приблизно в цей самий час сайт побачило моє керівництво :). Виник невеличкий конфлікт, після якого я всерйоз став задумуватися про звільнення. Мені тоді запропонували викупити весь сайт за 100 $. Класна ціна? Враховуючи скільки сил і часу я в нього вбахав – не дуже класна…

Поступово додавав новий функціонал:

 • рейтинг зображень на ajax (дякуючи Beat’y :))
 • щотижнева розсилка кращих шпалер (зараз відключена)
 • вкладені категорії
 • можливість додавання власних шпалер
 • кешування сторінок (для зменшення навантаження на сервер)
 • коментарі до картинок
 • список нових шпалер

Також з’являлись нові шпалери і нові категорії.

Десь через рік сайт став приблизно таким як ви бачите його зараз:

wallpaper_page

Що стосується прибутку… Спочатку я думав заробляти на баннерній рекламі, але якось воно не пішло. Продавати місця під баннери за копійки я не хотів, а замовники в свою чергу не погоджувались на мою ціну. Також на сайті довгий час стояла партнерка сервісу завантаження картинок на мобільний телефон, який поступово став неактуальним і зник. В даний момент на сайті показується контекстна реклама AdSense – на хостінг і мінімальну рекламу вистачає, а на більше я поки не претендую.

Сайт wallpaper.com.ua, в основному завдяки неправильній політиці, вже давно в аутсайдерах і не спроможний скласти навіть мінімальної конкуренції:

wallpaper-compaud

Зараз в Україні є кілька шпалерних сайтів, які я вважаю реальними конкурентами. Це motto.net.ua, oboi.bigmir.net і desktopwallpapers.org.ua (Олега Мішина). Набагато серйозніші сайти знаходяться в російському сегменті Інтернету: mota.ru, vetton.ru, daler.ru etc. То ж розвиватися є куди  :).

Останнім часом сильно знизився трафік з Яндекса і виріс трафік з Гугля. Я вже навіть не пробую рипатись… ТиЦ постійно падає :(.

Хоча відвідуваність, слава Богу, стабільно росте:

wallpaper-gistograma1

Зараз в мене є новий дизайн, який вже давно зверстано. Також є дуже багато ідей стосовно того яким має бути новий сайт. Залишається тільки гарно їх реалізувати :).

2 thoughts on “1 000 000-й відвідувач на wallpaper.in.ua

 1. Супер стаття 🙂
  Ще памятаю, як ти колись цим сайтом займався 🙂 і читав коменти в ісходніках волпейпера про власні сайти (пораду наступному поколінню) 🙂

  “В той час я працював програмістом на web-студії Комплекс. І був в них сайт wallpaper.com.ua з відвідуваністю близько 1 000 хостів на добу. Якось на студії пропав Інтернет. Не було його десь три дні”
  – оце вже весело, знайоме :)))

 2. Молодець, я зараз над чимось схожим працюю! Сапи чого не видно на сайті?
  Удачі

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *