Вивід webmoney в Україні (зняття готівки з webmoney)

В своїй роботі я використовую кілька способів оплати. Найчастіше це webmoney – просто, зручно і надійно (Що таке webmoney?). Я бачу бізнес левел кастомера, кастомер мій. Є багато корисних функцій та арбітраж – в якому ти нікому нічого не доведеш, та гаманець кривдника заблокувати можеш (був в мене і такий досвід).

Але гроші на електронному гаманці, то не те саме, що гроші в реальному гаманці. Тому цей пост присвячений способам виводу webmoney в Україні.

На сайті webmoney можна побачити перелік можливих способів виводу:

 1. Обміняти на готівку в одному з атестованих обмінних пунктів.
 2. Обміняти на російські рублі.
 3. Обміняти на електронні гроші інших платіжних систем.
 4. Переказ на вказаний Вами банківський рахунок.
 5. Переказ через систему CONTACT (Росія), Аваль-Експрес і СОФТ (Україна).
 6. Переказ на банківську картку.

2й спосіб працює тільки для WMR, тому вважатимемо, що для України він не актуальний.

3й спосіб нас не цікавить – нам потрібна готівка.

Тепер докладніше по тому, що залишилося.

Переказ на вказаний Вами банківський рахунок

Напряму, тобто безпосередньо через webmoney можна вивести суми більше 10000 USD. Якщо ж сума менша, то система пропонує скористатися послугами своєрідного аукціону на https://wire.exchanger.ru. Але потрібен Формальний атестат (і вище). Я не користувався, але хабралюди кажуть, що так зручно міняти.

UPD. Також на https://banking.ukrgarant.com/ можна виводити WMU безпосередньо на банківський рахунок, або банківську картку. Про це я дізнався від gvozd1989 вже після публікації статті, то ж поки не користувався.

Обмін на готівку в одному з атестованих обмінних пунктів

Я міняв. Сцуко, я два роки так міняв. Це мабуть самий не зручний і самий накладний спосіб. Він виправданий тільки тоді, коли дійсно потрібно поміняти WMZ на USD. Серед його недоліків:

 • Висока коміся обмінних пунктів – від 1.5% до 5%. Причому в деяких обмінниках відсоток залежить від суми (чим більша сума, тим менший відсоток), а в деяких ні.
 • Занижений курс долара. Ось реальний приклад. На одній Львівській конторі WMZ купляли по курсу 5.5 UAH/WMZ, а продавали по курсу 7 UAH/WMZ. Долар же в обмінниках був десь в районі 6.5 UAH/USD. Круто?
 • Не дуже надійно. Постійно є ризик того, що тебе розведуть. Один хлопака, який брав здається 2.5% за обмін і в якого ми з Райтером кілька разів виводили гроші, всучив мені фальшивих 100 UAH. Я не розбирався чи то спеціально, чи випадково – з ним було дуже важко вийти на зв’язок. Я просто перестав міняти в нього гроші.
 • Не стабільно. Останнім часом я почав стикатися з тим, що в обмінниках є купа електронних грошей і майже немає готівки. Тобто вони просто нічого не купляють, а тільки продають.

Значить рахуємо. Мінімальна комісія обмінного пункту 1.5% (таку комісію ви навряд знайдете) + комісія webmoney 0.8% = 2.3%.

Переказ через систему Аваль-Експрес і СОФТ (Україна)

Цим способом я користуюся зараз. Єдина незручність міняють тільки WMU і тільки на UAH. А так як курс USD зараз постійно росте, то міняю я WMZ тільки тоді коли потрібна готівка.

Поміняти WMZ на UAH можна безпосередньо в самій програмі (я колись не знав і поміняв через ROBOX 🙂 забираю свої слова про ROBOX, там зараз вищий курс ніж у webmoney). Курс більш-менш пристойний. Для прикладу коли в ПриватБанку був курс 7.0 UAH/USD, а в других банках від 7.1 до 7.2 UAH/USD, то в webmoney курс був 7.23 WMU/WMZ. Мінус – доводиться платити додаткових 0.8% webmoney.

Тепер по системах:

 • СОФТ чомусь не працював, коли я міняв. Комісія в нього нижча ніж в Аваль-Експрес. Всього 1% від суми.
 • Аваль-Експрес працює – комісія 1.5%. Після подачі заявки Вам приходить рахунок, який бажано оплатити :). Через два дні можна брати паспорт і йти в найближче відділення Райфайзен Банк Аваль.

Рахуємо 0.8% при обміні WMZ на WMU + 0.8% комісія webmoney + 1.0% СОФТ або 1.5% комісія Аваль-Експрес = 2.6% – 3.1%. Трохи більше, зате набагато простіше і надійніше за попередній спосіб. Зараз я використовую саме цей варіант.

Переказ на банківську картку

Ви можете замовити кілька видів карт. Я ж буду говорити про Payoneer, тому що точно знаю – вони в нас працюють.

Тут можна побачити тарифи системи при роботі з Payoneer.  Як бачимо багато залежить від атестату. Так для Початкового атестату комісія сервісу за зарахування коштів 1.5%, а для Персонального – 0.5%. Також відрізняються ліміти на поповнення карти.

Думаю є доцільним отримати персональний атестат і замовити картку. Тоді комісія буде складати 0.8% webmoney + 0.5% Payoneer + 1% за зняття готівки = 2.3%.

Як бачимо сумарна комісія така ж як мінімальна сумарна комісія при виводі в обмінниках. Але:

 • Ніякої мороки з пошуком обмінної точки. Незалежність йопт!
 • Ніякого ризику.
 • На картку приходять USD, які можна в будь-який момент обміняти на UAH в найближчому банкоматі чи в банку.
 • Картку можна використовувати для платежів через Інтернет та закордоном.

Мені здається, що переваги цього способу виводу коштів очевидні ;)!

UPD. На фрілансі добре все порахували і вияснили, що для малих сум цей споcіб не дуже зручний. Наприклад на 100$ втрачається 7.95$.

– Комиссия сервиса за зачисление средств клиента на карту (Персональный аттестат) 0.5% (min 4 USD) – 4$

– Комиссия системы WebMoney Transfer за перевод средств – 0.8% – 0.8$

– Комиссионный сбор за снятие наличных сумм в других банках и АТМ 2.15 USD +1% за каждое снятие = 2.15$+1$ = 3.15$

Итого 4$ + 0.8$ + 3.15$ = 7,95$

Потрібно враховувати розмір мінімальної комісії, та додаткові 2.15 USD за зняття готівки. Тобто якщо знімати суми від 1000 wmz і більше, то виходить 2.3% + 2.15 USD. Все одно непогано.

UPD2. На хабрі мені сказали, що в Росії при виводі WMR на банківську картку взагалі ніяких відсотків крім комісії webmoney не знімається.

Банковская карта действительно самый удобный способ.

Тем более у меня в России комиссию при переводе на нее берет только вебмани. То есть 0,8%. Ни при переводе на карточку ни уж тем более при снятии наличных комиссии нет. Правда, только рубли и WMR.

На цьому все. Дякую за увагу.

20 thoughts on “Вивід webmoney в Україні (зняття готівки з webmoney)

 1. Актуальна тема, нещодавно виводив кілька сотень WMZ -> USD у Львові через fme.com.ua, — оперативно, але комісія 4%.
  Щодо фальшивих купонів — країна повинна знати своїх героїв.

 2. Фальшиву сотню я отримав коли міняв гроші через то й же fme.com.ua – Сопільняк Олександр, якщо не помиляюсь.

  Було то десь в липні 2007го року. Я поміняв 100 wmz, бо якраз мав їхати в Київ. Той парубок запізнився на кілька годин і гроші віддав мені вже на привокзальній, коли до потяга залишалось десь півгодини – весело було б якби він не встиг…

  Наступного дня коли я в Києві брав квитки назад касир повернула мені 100 грн. з тих грошей. Є свідок. Добре що в мене була ще одна сотня, яка виявилася нормальною.

  Повторююсь. Я не з’ясовував було це випадковістю чи ні. Але міняти гроші став в другому місці. Не буду ж я щоразу в банк ходити і перевіряти гроші. А потрапляти в подібні ситуації дуже не люблю.

 3. Дякую за статтю, дуже корисна. Цікавить лише чому смайл після ROBOX? адже вчора дивився, там курс більший ніж той якщо міняти з через програму

 4. На хабре не имею возможности комментировать, но,
  могу порекомендовать пару обменных пунктов Киев и Днепр(нет разницы если выводить на карту), вывожу на карточку приватбанка правда не большими суммами по $100 +- и проблем не было, у меня 2 карты USD и UAH !мгновенные, на другие нет смысла так как деньги будут в течени 2 банковских дней на обычной карте.
  На мгновенную деньги зачисляются в течении 1-2 часа. Смотришь какой курс выгоднее и меняй. Для уточнения легко связаться с посредником – кипер, телефон, аська.
  P.S. Сори за русский.

  • Порекомендуйте. Тільки зразу скажіть який виходить відсоток комісії при такому виді виводу.
   P.S. Та нічого. Всі свої 🙂

 5. вывод WMZ на карту приватбанка:
  http://alabama.com.ua/index/0-13 – пользуюсь сейчас
  стоимость услуги 2% если вывод до 100wmz – $2.
  выводим 100 wmz на карту USD
  100*0.98 = $98 на карте Приват банка, обналичиваем -1%* = 97.02
  кипер => карман
  100.8 => 97.02
  потери 3,78

  если юзать приват24 то при переводе на другую карту/счет ($230)комиссия $0.06
  при оплате в магазинах комиссии нет – не проверял
  *митева http://pbank.com.ua/info/index1.stm?fileName=5_4_12_2tr.html

  P.S. Это не реклама сервиса, а личный опыт, возможно есть люди которым неудобно пользовать этот способ сервисом. Есть ещё один посредник, в Днепропетровске с которым я работал, он брал 3%, http://popolni.com.ua в то время на сайте была вся информация.

 6. Линк на gvozd1989 – два раза протокол http написан – поэтому линк не работает

 7. Декілька разів міняв через obmennik.in.ua – на карту. Зручно, і невелика комісія. І дуже оперативно. Щоправда тільки WMU.

  У Львові є чоловік з атестатом реєстратора. Пошукайте на geo.webmoney.ru.
  Останній раз я в нього міняв немало WMU під 2%+0.8%. Оперативно.

  З WMZ дійсно напряг.

  Нарахунок переводу СОФТ або Аваль-Експрес. Я цим ще не користувався при виводі WMU. Хто знає, там перевод вроді від юридичної особи ? Там є пункт типу “Ця операція не звязана з підприємницькою діяльністю” ? Тобто проблеми з податковою через це можуть виникнути чи ні ?

 8. Дякую за статтю!!
  Але мені НІЧОГО ВЗАГАЛІ НЕ ЗРОЗУМІЛО!!
  Хочу завести собі компютерний гаманець так як почала займатись фрілансом, але дуже важко зрозуміти, що буде для мене краще і що це за обміни такі з одного на друге а потім на третє. Де ж мені про це роз’яснять?

  • Зрозуміло. Все залежить від того, яким чином з вами розрахується замовник. Якщо wmz, то вивести їх у доларах зараз проблематично. Про це якраз написано у статті.

   Але ви ж можете отримувати гроші через системи грошових переказів накшталт Western Union чи Contact. Або замовник може переводити гроші на ваш банківський рахунок. Є різні способи. Розрахунок через Webmoney не є основним.

 9. Конечно же проще всего привязать карту к кошельку, и потом спокойно снимать, жаль только что выводить можно только гривны (

 10. а як вивести доларі з вебмані прямо на рахунок у якомусь банку, щоб одразу відкрити депозит? можливо таке?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *