WebMoney і доларова MasterCard від Payonner

БаблоПеред Новим Роком я вирішив замовити на WebMoney доларову платіжну карту від Payoneer, щоб виводити гроші з гаманця у доларах і з мінімальною комісією (про інші варіанти читайте у статті “Вивід webmoney в Україні (зняття готівки з webmoney)“). І от зараз я нарешті тримаю в руках цю картку! Далі я опишу, що для цього потрібно зробити.

Персональний атестат у системі WebMoney

Персональний атестат дає Вам наступні переваги:

 1. Менші відсотки при зарахуванні коштів на картку і значно більші місячний та добовий ліміти поповнення картки (див. “Тарифы системы WebMoney Transfer при работе с Webmoney Payoneer“).
 2. Додаткові можливості в системі WebMoney: автоматизований прийом коштів через мерчант, відновлення контролю над WM ідентифікатором по спрощеній схемі, вищий рівень довіри користувачів системи і арбітражу. Повний список можна побачити на сторінці центру атестації.

Цей атестат можна отримати у одного з реєстраторів. Для цього треба або зустрітися з ним особисто (доступні мені варіанти хотіли за цю послугу 25$) або відправити нотаріально затверджені документи почтою в WM Passport Service (9$ за послугу). Трохи подумавши, я вирішив, що так як картка мені потрібна не терміново, то краще відправлю документи поштою і зекономлю 14$ 🙂 (в результаті вийшло те саме, тільки більше часу і нервів пішло).

Тож я оплатив заявку, заповнив і роздрукував документи, які потрібно було затвердити і пішов шукати нотаріуса. Неподалік від студмістечка ЛП я знайшов офіс одного з представників ціїє професії. Там мені пояснили, що:

 • Завіряють тільки документи роздруковані у них, на їхніх нотаріальних бланках.
 • Мій документ завірити не можуть так як там є мій e-mail написаний латинськими літерами…

Наступним став нотаріус навпроти будинку урочистих подій (чи бару “На Коперника”). Тут мені сказали, що подібні заяви вже завіряли, треба буде тільки вписати мої данні і роздрукувати на нотаріальному бланку. Вся процедура зайняла 10-ть хвилин часу і обійшлася мені у 100 грн. о_О (зате наступнуго разу пообіцяли знижку :)). Далі я відправив ці документи до Москви рекомендованим листом (ще 20 грн.) і через два тижні став щасливим власником персональний атестат персонального атестату.

Платіжна картка Payonerr

PayoneerОдразу після цього я подав заявку на отримання платіжної картки Payoneer, заповнив кілька форм, зареєструвався на сайті Payoneer, заплатив щось біля 30$ і став чекати. Через тиждень прийшло e-mail повідомлення, що банк виготовив картку і відправив її почтою.
Доречі під час реєстрації на сайті Payoneer було два цікаві моменти:

 • В полі адреси не можна вживати слеші, а в мене будинок з дробом. Довелось писати через пробіл, що мене непокоїло – я не знав чи наші працівники почтової служби здогадаються вірну адресу.
 • Потрібно було вказати термін дії паспорту. В Україні такого поняття немає, тому я просто вказав дату до якої б хотілося дожити :).

Про це все я написав в сапорт, який чухався з відповіддю десь 4-ри дні, але адресу так і не виправив…
Сама карта йшла до мене майже місяць. Після отримання її необхідно активувати і придумати PIN код (який до речі можна змінювати коли заманеться). Потім бажано завантажити на неї гроші переказані WebMoney (~27$) і через дві години ними вже можна буде користуватися.

Підсумок

Загалом, я не шкодую, що витратив стільки часу на цю затію. Адже я одним пострілом встрілив двох зайців:

 • Позбувся мороки з виведенням WMZ.
 • Отримав картку американського банку, якою можна розраховуватись через інтернет (наприклад купувати домени на GoDaddy).

PS. Пробував привязати її до свого акаунта на PayPal, але щось не фуричить. Зачекаю, поки пройде кілька годин після активації і спробую ще раз.

UPD. Все нормально. Як тільки гроші капнули на картку, вона одразу нормально додалася до PayPal. Відчуття таке ніби я пересів з велосипеда на автомобіль… Стільки нових можливостей відкривається!

27 thoughts on “WebMoney і доларова MasterCard від Payonner

  • то вже хай у вебмані голова болить – їхня ж мутка. думаю, якщо вони такий варіант пропонують, то так можна. тим більше я не перший хто отримав картку payoneer через сервіс платіжних карт webmoney. та й на odesk через payoneer гроші пересилають.

   на всяк випадок зараз спитаюся в Хеленки. вона ж матьорий економіст і має про це знати 🙂

    • каже, що закордонні рахунки відкривати можна. головне не забувати в кінці року податок з прибутків сплачувати 🙂

   • Маленька глибина тредів у тебе щось.

    Так ось, я теж дізнався трохи. Все ж рахунок мати не можна, це злочин.
    Технічно це виглядає так: Payoneer відкриває рахунок на себе (типу довірена особа) та під свою репутацію робить в MasterCard додаткову картку, прив’язану до цього рахунку, на тебе. Це законно.

 1. А оплата тих 30долярів була по вебмані?
  А яка комія пр ипереводі з вебмані на картку? відповідно з картки вивести у гривнях реально? якщо її запхати в банкомат – що буде?:)) а якщо розрахватись в супермаркеті?

  • //А оплата тих 30долярів була по вебмані?
   ага
   //А яка комія пр ипереводі з вебмані на картку?
   залежить від рівня атестата. в мене зараз 0.5%. на початку статті є посилання на тарифи.
   //відповідно з картки вивести у гривнях реально?
   якщо АТМ міняє USD на UAH, то реально. але не бачу сенсу. вони по курсу НБУ здається міняють.
   //якщо її запхати в банкомат – що буде?:)) а якщо розрахватись в супермаркеті?
   поведе себе як звичайна доларова картка :). розрахуватись хіба за кордоном зможеш. в нас доларові картки мало які POST термінали приймають – раз, думаю, що розраховуватись потрібно в національній валюті – два.

   • поведе себе як звичайна доларова картка :). розрахуватись хіба за кордоном зможеш. в нас доларові картки мало які POST термінали приймають – раз, думаю, що розраховуватись потрібно в національній валюті – два.

    Терміналу пофіг яка в тебе картка. Я в минулому році чудово розраховувався своєю Приватбанківською доларовою карткою в супермаркетах. У Привата є свій курс для карткових оплат, який інколи буває навіть кращим за офіційний і тим паче за курс НБУ.

    • Не свисти :). Ми хотіли з такої картки зняти гроші у Авалі, а термінал її не прийняв. В ПриватБанку через кілька хвилин нормально зняли.

     • Але ти рахуй, що це банк :)! Та й не рівняй Приватівську картку з цією. Є ж різні картки. Напркилад мультивалютні.

      Просто на твоїй картці Приват міняє зразу бакси на гривні. Думаю з моєю карткою в тому супермаркеті такий фінт не пройшов би…

     • По-моєму, відсутність автоматичної конвертації валют на картці – це якась фігня. Сама суть картки в тому, що це гроші, які ти можеш сконвертити куди хочеш. Теоретично якщо в тебе навіть гривнева картка, то в Чехії ти просто мусиш мати можливість зняти крони, хай навіть і по невигідному курсу. Якщо це не все-таки не так, то пропадає сама суть пластикових карток як способу оплати закордоном.

     • В Чехії банкомат просто обміняє мені бакси на крони. У нас банкомат обміняє мені долари на гривні. В Болгарії – на зайчики.

      З цим проблем нема.

     • Теоретично банкомату мало б бути пофіг – він видає гривні і було б логічно, щоб запит на списання грошей з рахунку подавав в гривнах, а сервак там якийсь вже робив необхідні конвертації.

      До речі, у Аваля просто банкомати могли бути на якомусь техобслуговуванні. У Привата теж часто таке буває, що по декілька годин гроші не можна зняти в жодному з банкоматів по всьому місту.

   • Дурниці. Якщо це “просто MasterCard” – то системі глибоко пофіг, у якій саме валюті твій рахунок і у якій самі валюті ти намагаєся розрахуватися: карткою MasterCard ти можеш розрахуватися/скористатися скрізь, де можеш скористатися карткою MasterCard – все. Інша справа, якщо MasterCard ніби й “звичайна картка”, але “якась хитра” – в принципі на рівні системи можна заборонити зняття готівки або навпаки – але який сенс?..

    Що до адреси – пишеш через дефіс “10-39” і усьо. Певно таки десь не пройде – але пошта наша точно зрозуміє, а систему інформаційну, яка би дефіс не “з’їла” – це треба навмисне вигадати. 🙂

    Про закордонні рахунки: де юре мати закордонний рахунок у банку без дозволу НБУ – злочин. Де факто – ну, мені особисто прецеденти щоб хоч когось на цьому “попалили” невідомі. Але з “Піонером” це вже багато разів обговорено: формально це таки й справді просто картка на твоє ім’я з певними лімітами, а банківський рахунок – “казьонний”. Але надто “світити” нею наприклад перед нашими прикордонниками все одно не раджу: вони люди прості і іноді “наших” “клинить” – справу навряд заведуть, але конфіскувати можуть.

    Вітаю з! 🙂

    ЗИ: а “швидко і без заморочок вивести гроші в $” – у нашій країні? Повеселив дядька… 🙂 Доречі, банкомати “Привату” у видачі $ готівки і справді найкращі – якщо взагалі не єдині з існуючих – але ж ви всі добре розумієте, що за потреби це все легко “регулюється” “окремим наказом ЧК ВКП(б)”. 😉

 2. Чудова стаття, потрібно буде і собі завести таку картку. Тільки ліньки цим займатись.

 3. Я могу конечно ошибаться, но для большинства случаев карта не подойдет. Только если так как говорил Степан, для оплаты товаров через интернет и покупку доменов, но сейчас многие товары можно оплатить и wm деньгами. Посмотрел тарифы, и зайдя на сайт Приват банка я понял, что для тех кто выводит небольшие суммы ну скажем до 50-100 долларов, это будет не дешевле чем через посредника. Но вывод с кошелька wm сразу на карту это очень интересно и удобно, но вот что я понял из просмотра “Таифов”, может кому интересно. Вывод на карту Webmoney Payoneer: комиссия 0,5% очень хорошо, но минимум $4 при ввыводе 20 отдать 4 дорого (, плюс есть такая строка как комиссия за снятие налички в других банкоматах 2,15+1% (нужно узнавать какие банки другие). А при обналичке в банкоматах Украине есть свои прелести, если карточка другого банка или то комиссия составляет 1%+3доллара.

  • Дякую за розгорнутий коментар. Ви праві, маленькі суми через карту виводити не вигідно. Ми рахували це, коли я опублікував статтю http://tanasiychuk.com/2008/12/withdrawal-of-wmz/

   Переваги стають відчутні при виводі сум від 800 WMZ. Ну і коли потрібно швидко і без заморочок вивести гроші в $, то Payoneer просто ідеальний варіант.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *