Інтернет від PEOPLENet – people є, а net’а нєт? Чи може таки є?

people.net.uaВ березні 2008-го я по контракту підключився до PEOPLENet (тарифний план Inet-2G). На початку мене цей Інтернет дуже виручав – я жив то у Львові, то у Хмельницькому, а платити за Інтернет двом різним провайдерам було не з руки. Але коли я вже більш-менш осів в Хмельницькому і затягнув до хати нормальний Інтернет від Datasvit, то потреба в мобільному Інтернеті майже відпала. Так як угоду було укладено на рік, то я просто призупиняв надання послуг (треба писати заяву в центрі обслуговування клієнтів), відновлюючи їх за потребою. Коротше кажучи, останні півроку я ним не користувався.
А сьогодні, нарешті, поповнив рахунок, щоб вийти в “плюс” і налаштувати з’єднання поки я ще вдома (з понеділка їду у Львів здавати останню сесію).

Windows XP
Під Windows все піднімається просто, ставлю дрова на модем, смс’кою на номер 920 замовляю логін та пароль для доступу в Інтернет (старий пароль не підійшов, мабуть я його змінював і не зберіг), роблю нове з’єднання і конект на номер #777. Одразу кинулось в очі, що виріс рівень сигналу і швидкість прийому/передачі даних:


Загалом дуже непогано. Цікаво, яка швидкість буде у Львові.

Ubuntu 9.04
Ну добре, ребутюсь і спробую налаштувати в Ubuntu.

Пройшло 2ві години…
Є! Запрацювало. В ідеалі все мало піднятись “с полпинка” через network manager, але щось йому забракло…

В мене PCMCA modem Sierra Wireless AirCard® 580, який знятий з виробництва ще в грудні 2006го року (!). Нетворк менеджер одразу його побачив і автоматично створив з’єднання для підключення до мережі CDMA. Я ввів свій логін, пароль, номер, зберіг налаштування та спробував під’єднатись – ніц не вийшло :(. Почав читати форуми. Спробував створити з’єднання через gnome-ppp, та модем не визначався… Почав цикатись. Вияснив, що якщо запустити gnome-ppp від рута, то модем визначається як /dev/ttyUSB0. Спробував ввести логін, пароль, номер, зняв галочку “чекати несучої”, вказав, що модем USB – законектилось! Але доступ до інтернету був тільки у рута… Тоді я змінив права доступу до /dev/ttyUSB0. Знову запустив gnome-ppp (вже як від користувача), модем визначився! Повторив процедуру налаштування і спробував законектитись – невдача :(…

screenshot

Знову заюзав пошук, але на цей раз нічого путнього не знайшов. Трохи поцикався – нуль ефекту. Тоді я спробував ще раз законектитись через нетворк менеджер і ВСЕ ВИЙШЛО!

Я так і не в’їхав в чому була причина. Мабуть в правах доступу до /dev/ttyUSB0.

UPD. Мануал від виробника Can I use my Sierra Wireless modem on a Linux operating system ? ( v.1.7.2).

2 thoughts on “Інтернет від PEOPLENet – people є, а net’а нєт? Чи може таки є?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *